info@dermcorrect.ee

+372 5342 1152

NÕELRAVI e. AKUPUNKTUUR

Teostab Jaanika Kurm, Hiina meditsiini terapeut, Dr. Bürklandi õpilane

Esimene seanss koos diagnostikaga

35 €

Iga järgnev seanss

25€

Iga 5 seanss

Tasuta

Mis on nõelravi ja kust see pärit on?

Nõelravi ehk akupunktuur on enam kui lihtsalt nõeltega torkimine. Tegu on iidse Hiina meditsiinilise tavaga, mis ei kasuta absoluutselt mitte ühtegi ravimit sümptomite leevendamiseks. Õppinud praktiseerija sisestab üle keha peitunud pinge punktidesse peenikesi nõelu. Punktid võivad asuda nii peas, seljal, jalgadel kui ka mujal.

 

Vaatamata sellele, et protseduuri käigus kasutatakse nõelu, ei lähe nad piisavalt sügavale, et mõjutada närve. Seega on protseduur valutu. Akupunktide qi-d mõjutades saab mõjutada kogu organismi, siseorganeid, meeleelundeid, erinevaid keha kudesid jne. Akupuktuuri eesmärgiks on tasakaalustada organismis ringlev energia ja selle abil ravida ning vältida haigusi ja parandada üldist tervislikku seisundit.

Milline on nõelravi protsess?

Nõelravija selgitab välja patsiendi seisukorra. Seejärel palutakse patsiendil heita selili, kõhuli või kummalegi küljele vastavalt vajadusele. Nõelravija kasutab ühekordseid ning steriilseid nõelu. Nõela sisestades võib tekkida hetkeks kerge valuaisting või sügelus. Peale nõelte sisestamist võib aeg-ajalt olla tuim valutunne nõela tipu ümbruses, mis hiljem lahtub. Nõelravi on enamjaolt üsna valutu. Mõnikord nõelu ka soojendatakse või stimuleeritakse elektriga peale sisestamist. Nõelu hoitakse keskmiselt 30-40 minutit.

Kui tihti peaks nõelravis käima ja kuidas kogu protsess toimib?

Nõelravis käimise sagedus sõltub patsiendist ja tema tervislikust probleemist. Kroonilise haiguse puhul võib nõelravi vaja minna mõni kord nädalas, üle mitme kuu. Nõelravis käimise sageduse määrab nõelravitseja pärast esimest sessiooni.

Mis on nõelravi kasutegurid?

  • Vähendab migreene ja peavalusid.
  • Parandab liigese- ja lihas valusid.
  • Aitab ravida unetust ja ärevust
  • Parandab taastumist vähist ja kemoteraapiast.
  • Aeglustab teadvusliku seisundi halvenemist.
  • Parandab tervist raseduse, sünnituse ja sünnitusjärgsel ajal.
  • Aitab tasakaalustada hormoone.
  • Vähendab stressi.
  • Aitab kergendada ärevust.
  • Vähendab masendust ning depressiooni

Kas nõelravil on vastunäidustusi?

Jah, ägeda kuluga nakkus- ja südame-veresoonkonnahaigused, kirurgilised haigused ja ägedad psüühikahaigused. Ei sekkuta ka pahaloomuliste kasvajate ravisse. Ometigi pakub just viimaste korral nõelravi tõhusat valuvaigistavat toimet. Nõelravi ei tehta, kui patsient on joobes, palavikus või üleväsinud.

Kas teadsid, et …

Nõelravi tehakse lühemate või pikemate kuuridena. Kuigi sageli avaldub mõju kiiresti, nõuavad kroonilised haigused kestvamat ravi. Toime kinnistamiseks ja uute ägenemiste vältimiseks on vajalikud profülaktilised ravikuurid ajal, kui haigus on taandumas. 70%-le patsientidest toimib nõelravi kui tõeline imeravi. 25% saab oma vaevustele märgatavat kergendust ning 5% ei allu nõelravile.

Näiteks suitsetamisest loobujatest jätab akupunktuuri abil suitsetamise maha 95% patsientidest ning seda vaid ühe raviseansiga. Nõelravi voorused on lihtsus, tõhusus ja odavus, samuti kõrvaltoimete ja tüsistuste puudumine.