info@dermcorrect.ee

+372 5342 1152

botuliintoksiin süstid

Botuliintoksiini süstid (botulinum toxin injection (ingl)) – protseduur, mille eesmärk on lõdvestada lihaseid, et ennetada miimikakortsude teket näopiirkonda. 

Botuliintoksiin (rahvakeeli botoks) blokeerib lihaste kokkutõmbumist põhjustava närviimpulsi. Tulemusena jäävad lihased pikemaks perioodiks lõdvaks. Aja jooksul närviimpulss taastub ning süstide mõju väheneb. Botuliintoksiini süstid annavad maksimaalse efekti kahe nädala jooksul pärast protseduuri.

See on mittekirurgiline näo pinguldamine, mille käigus tõstetakse ja värskendatakse nägu. Tulemus on värske ja puhanud ehk noorenenud välimus. Selle protseduuri suurim eelis on see, et patsient saab soovitud tulemuse ilma lõikuseta. Botoxi abil ei vabaneta ainult miimikakortsudest vaid selle protseduuri abil saab luua ka ” ilusama välimuse”.

Millal peaks Botoxit süstima?

Botoxi süstidega soovitatakse alustada pigem varem kui hiljem. Esimeste kortsukeste tekkimisel 30ndates aastates on hea valida Botoxi süstid eesmärgiga ennetada olemasolevate kortsukeste süvenemist ning samuti eemaldada juba tekkinud miimilisi kortse. Vanematel klientidel on Botoxi eesmärk sama, kuid sügavamate kortsude puhul, ei pruugi Botoxi efekt olla kortsu täielik kadumine. Näiteks kui on tegemist sügava “kurjuse” kortsuga (korts kulmude vahel), siis soovitame kõigepealt pidurdada miimikat kulmude vahel Botoxiga ning seejärel korts eraldi täitesüstiga täita.

Milliseid piirkondi on võimalik töödelda?

Kortsukesi ja sügavamaid vagusid on kahesuguseid: miimilisi ja staatilisi. Miimilised, nagu nimi ise ka ütleb, on sellised, mis tekivad, kui väljendame mingit emotsiooni. Staatilised kortsukesed on need, mis on nähtavad ka siis, kui nägu on täiesti lõdvestunud.

Peamised näo piirkonnad, kus tekivad miimilised ja staatilised kortsud ja mida ühtlasi saab süstidega korrigeerida on:

Glabella ehk korts, mis jääb kulmude vahele. Aja jooksul võib sinna tekkida vertikaalne korts, mis süveneb ja hakkab välja paistma. Botuliintoksiini manustamisega saab lõdvestada lihase, mille tagajärjel korts sileneb ja „kulmu kortsutamine“ ei ole enam niisama tugev.

Laup — horisontaalsed jooned.

Laup on samuti üks piirkondadest kuhu tekivad nii staatilised kui ka miimilised kortsud. Süstides sellesse piirkonda botuliintoksiini lõdvestame pinges lihased ja takistame nõnda selle piirkonna ülekasutust ehk liigset kortsutamist. Aitab kontrolli all hoida ka aknelis

„Kanavarbad“ ehk kortsukesed silmanurgas

Selle piirkonna kortsud on mureks paljudele meie patsientidele. Just silmaümbruse ja huuleümbruse kortse peetakse kõige selgemaks vananemise märgiks. Sellesse piirkonda ei saa süstida mitte kõiki preparaate ja just see on piirkond, mille süstimiseks tuleks protseduuri tegijat eriti hoolikalt valida. Silmaümbrus on õrn ja vajab eriti täpset ja oskuslikku lähenemist.

Kortsud ninaseljal – “Bunny lines”

Tulevad hästi nähtavale, kui naeratame. Nad moodustuvad ninaseljal pisarakanali juures. Kujutage ette jänkut nina kirtsutamas, just sellised kortsukesed tekivad ka osal meist naeratades ja see võib olla häiriv, kui näeme end näiteks fotodel naermas.

Kulmud — kulmude piirkonna tõstmine

Reeglina on ilulõikus viimane abinõu, mida patsiendid eelistavad. Soovitakse saada küll tulemust, kuid reeglina vältida noa alla minekut, mis on täiesti arusaadav. Niisiis, kas on võimalik tõsta kulmupiirkonda ilma skalpellita? On, ja just botuliintoksiini abil, mida saab kasutada lõikuse alternatiivina kulmude tõstmiseks. Süstitakse just täpselt õigetesse punktidesse laubal, ja saamegi soovitud efekti.

Lõuajoon — mittekirurgiline modelleerimine

Kui teie mälumislihased (masseter) on eriti reljeefsed, võib see muuta näo kuju pisut kandiliseks ja robustseks. Kui soovite õrnema joonega, enam südamekujulist lõuajoont siis on see võimalik ja just botuliintoksiini abil. See protseduur on väga populaarne eriti daamide hulgas.

Huulte kuju ja volüüm ehk “Lip flip”

Mittekirurgiline kosmeetiline protseduur, mis aitab inimestel saavutada täidlasema ülahuule ilma naha täiteaineta. Protseduur hõlmab aine süstimist ülahuulde lihaste lõdvestamiseks ja huule “pööramiseks” ülespoolem tänu millele näib ülahuul tavalisest suurem.

Igeme naeratus “Gummy Smile

Naeratamis viis, kus huul toetub kõrgele igemetele. Naeratusel paljastuvaid igemed, mida ei peeta esteetiliseks ning paljudes inimestes tekitab see ebakindlust. Õnneks on seda lihtne ja tõhus ravida tänu botoxile. Protseduuri käigus lõdvestatakse ülahuule lihaseid, mis piirab naeratamisel ülahuule tõusmist nii,et igemed jäävad kattuks.

Suunurkade tõstmine – DAO

Vanuse lisandudes kipuvad suunurgad alla vajuma – noorusajal loomuomasest naerusuust võib kujuneda hoopiski morn ja vingus nägu. Kui botuliini süstida suunurki alla tõmbavatesse lihastesse, on võimalik taastada lahke, kergelt naeratav näoilme.

Suunurkade tõstmine_botox_dao_pärnu_dermcorrect

Akne kimbutab?

Dermatoloogid kasutavad Botoxit akne raviks, puhkemise ja armide ennetamiseks kui ka juba olemasoleva aknearmi ümbritseva naha lõdvendamiseks. Mõned dermatoloogid ravivad aknet Botoxiga, süstides näopiirkondi, kus tekib rohkem õli näiteks otsaesine.

Pea meeles!

Kui võimalik, siis oleks hea enne protseduuri hoiduda verd vedeldavate ravimite, nagu näiteks ibuprofeeni ja aspiriini tarvitamisest, kuna need võivad soodustada verevalumite tekkimist. Samuti peaks vältima samal päeval suurt füüsilist pingutust ning saunas käimist – nii võib preparaat organismis ümber paigutuda või higistades hoopis välja tulla ilma toimet avaldamata.

Kuna puuduvad uuringud, kas botuliin on rasedatele ja imetavatele naistele ohutu, siis ettevaatuse mõttes hoidutakse neil botuliiniravist.